Jak kupić dobre auto używane

Coraz więcej osób zastanawia się czy kupno używanego samochodu to dobry pomysł. Pojawiające się programy telewizyjne, w których nieuczciwi sprzedawcy wciskają odpicowane auta naiwnym klientom powodują, że Polacy podchodzą do wyjątkowych okazji z coraz większym dystansem. Pod lupę brane są zwłaszcza pojazdu sprowadzane z zagranicy.

Czy auto z komisu to dobra opcja

Chociaż nieuczciwych handlarzy nie brakuje, istnieją na rynku komisy których oferta jest całkowicie uczciwa. Częściowo klienci sami są sobie winni, ponieważ szukają kilkuletniej bezwypadkowej perełki z małym przebiegiem i w niskiej cenie nie rozumiejąc, że takie auto nie istnieje. Samochód używany jak sama nazwa wskazuje był używany, dlatego też może, a nawet powinien posiadać pewne oznaki zużycia. Jeśli kilkuletnie auto wygląda jak nowe powinno to wzmóc naszą czujność.

Samochód poleasingowy plusy i minusy

Jeśli chcemy znać pełną historię samochodu powinniśmy przeszukać oferty sprzedaży na auta poleasingowe. Takie pojazdy posiadają książkę serwisową, której autentyczność można bez trudu sprawdzić. W książce tej zawarta jest historia dokonywanych napraw i przeglądów. Wpisywany jest również przebieg, więc cofanie licznika przez sprzedawcę nie wchodzi w grę. Niestety decydując się na takie auto musimy się liczyć z tym, że będzie ono droższe od pierwszej lepszej okazji proponowanej przez wątpliwej reputacji komis samochodowy, zajmujący się odpicowywaniem aut i wciskaniem ich naiwnym klientom.
Za dobrej jakości produkt trzeba zapłacić odpowiednią cenę. Kupując jednak dwu lub trzyletnie auto poleasingowe możemy mieć pewność, że będzie nam ono służyć przez długi czas. Dlatego też szukając auta dla siebie kierujmy się przede wszystkim opiniami innych i zachowujmy zdrowy rozsądek. Na rynku jest wiele samochodów godnych uwagi, trzeba tylko umieć je odnaleźć i mieć racjonalne podejście do tematu. Jeśli będziemy stosować się do tych wskazówek z pewnością znajdziemy wymarzone auto dla siebie, którym bezawaryjnie i w komfortowych warunkach zjeździmy całą Polskę lub nawet Europę wzdłuż i w szerz.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *