Czy kupno używanego samochodu to ryzyko?

Można na to pytanie odpowiedzieć na różne sposoby. Największe ryzyko jest wtedy, kiedy kupujemy tani samochód, ale za to z wyższej półki. Jeśli szukając ogłoszeń zaczynamy od tych, które są najtańsze z tego rocznika i w tym modelu to może nas czekać przykra niespodzianka. Niska cena nie oznacza niż dobrego. Jeśli kupujemy samochód, który nowy był bardzo drogi to trzeba się liczyć z tym, że on może mieć dwadzieścia lat, a części wcale nie będą tanie.

Można znaleźć luksusowe samochody za kilka tysięcy złotych, ale jedna większa naprawa pochłonie nam dokładnie tyle samo. Kupujemy samochód używany często z bardzo dużym przebiegiem i historią, której nie da się sprawdzić. Wtedy możemy mieć poważne problemy, ale pretensje można mieć do siebie. Jeśli samochód, który nas interesuje kosztuje powiedzmy dziesięć tysięcy złotych, ale najdroższy model kosztuje trzydzieści tysięcy to porównajmy je sobie, a wtedy się przekonamy, w czym tkwi różnica i czy taka transakcja ma dla nas sens. Najlepiej będzie wejść sobie na stronę z częściami i sprawdzić ile to może nas kosztować. Wtedy przeliczamy sobie koszt całkowity i sprawdzimy czy takie wydatki są w zasięgu naszego budżetu.

Czy samochód poleasingowy to dobry wybór

Dla osób, które nie chcą ryzykować można polecić ofertę z samochodami poleasingowymi. To samochody pewne, ponieważ można w każdej chwili sprawdzić ich historie. Wiemy, co się z samochodem działo, ale wiemy też, że to samochód prawie nowy. Może mieć dwa, trzy może pięć lat. To naprawdę nie jest dużo. Przebiegi przy samochodzie, który ma trzy lata to może dwieście tysięcy kilometrów. Taki samochód może jeszcze drugie tyle zrobić i prędzej nam się znudzi niż będziemy cośkolwiek w tym silniku robić. Naprawy były wykonywane na bieżąco i to nie u kogoś w garażu, a autoryzowanym serwisie. Wszystko jest sprawdzone i gotowe do jazdy.

Gwarancja na samochód

Jest jeszcze jedna opcja do wyboru, z której coraz więcej osób korzysta. Tą opcją jest gwarancja na samochody kupowane w komisie. Gwarancja może być dodana gratis do samochodu, ale jeśli jej nie ma to warto o to zapytać. Możemy ją wykupić na kilka miesięcy jak i na rok. Wszystko będzie zależne od tego ile mamy przeznaczonych na to pieniędzy. To nam się opłaca, bo przy nowszych samochodach byle naprawa kosztuje dużo pieniędzy. Warto zapoznać się z listą uszkodzeń samochodu, jakie są zaliczane do gwarancji. Jeśli kupimy samochód poleasingowy, który będzie dodatkowo miał gwarancje to już lepszej oferty wybrać nie możemy i będziemy z niej bardzo, ale to bardzo zadowoleni.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *